در این مقاله به معرفی‌ دانشگاه‌هایی‌ پرداخته میشود که در مالزی رشته حقوق را ارائه می‌کنند. 


کارشناسی حقوق در مالزی
اگر چه کارشناسی رشته حقوق در دانشگاههای دولتی مالزی مثل UM و UKM ارائه میشود، اما پذیرش برای مقطع کارشناسی رشته حقوق به دانشجوی خارجی تعلق نمی‌گیرد. متقاضیان میتوانند برای دانشگاههای خصوصی مثل Help یا Taylors اقدام کنند.

کارشناسی ارشد حقوق در مالزی
کارشناسی ارشد حقوق در چند دانشگاه خوب مالزی ارائه میشود که ۳ دانشگاه UM ، UKM و Nottingham توصیه میشوند. در هر ۳ دانشگاه برای پذیرش، معدل بالای ۱۵ و مدرک زبان آیلتس ۷ یا تافل ۶۰۰ مورد نیاز است. در دانشگاه ناتینگهام امکان اخذ پذیرش مشروط بدون مدرک زبان وجود دارد اما در دانشگاه‌های UKM و UM مدرک زبان باید به همراه سایر مدارک در زمان پذیرش ارسال شود. کارشناسی ارشد حقوق در دانشگاه ناتینگهام با گرایش حقوق بین الملل، در دانشگاه UM با گرایش عمومی و در دانشگاه UKM با چند گرایش مختلف ارائه میشود.

دکترای حقوق در مالزی
برای دکترای رشته حقوق سه دانشگاه UKM ، UM و IIUM پیشنهاد می گردد. شرایط پذیرش برای دکترا مشابه کارشناسی ارشد می‌باشد که در بالا توضیح داده شد. دکترای حقوق همانند سایر رشته‌ها در گرایش‌های مختلف ارائه میشود و در واقع پروپوزال شما، گرایش رشته شما را تعیین خواهد کرد. برای پذیرش در دکترای رشته حقوق در مالزی، ارائه پروپوزال قوی، داشتن مدرک زبان، سابقه کار مرتبط و پیدا کردن سوپروایزر مناسب قبل از ارسال پرونده پذیرش توصیه میشود.