دانشگاه ناتینگهام یکی‌ از
۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا و یکی‌ از ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان است. این دانشگاه با ۱۳۰ سال قدمت، بیش از ۴۰ هزار دانشجو، دریافت دو جایزه اسکار آکادمیک و دهها جایزه بین المللی از اعتبار بالایی‌ در جهان برخوردار است و در بین ۱% دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. دانشگاه ناتینگهام علاوه بر ۵ واحد در انگلستان، دارای ۲ واحد خارجی‌ در کشور‌های چین و مالزی است. واحد مالزی این دانشگاه که اولین واحد یک دانشگاه انگلیسی‌ در مالزی است، اولین گروه دانشجویان خود را در سپتامبر سال ۲۰۰۰ جذب کرد. این واحد که یک دانشگاه جامع و یک واحد تکمیلی برای واحد انگلستان است، امکان تحصیل در دانشگاه ناتینگهام را در محیطی‌ آسیایی فراهم آورده استواحد مالزی دانشگاه ناتینگهام در مساحتی بیش از ۵۰۵ هزار متر مربع در یک منطقه سرسبز در نزدیکی‌ شهر Semenyih در ۳۰ کیلومتری جنوب کوالالامپور واقع شده است. امکانات این دانشگاه شامل سالن اجتماعات، مرکز اسلامی، اتاق موسیقی‌، سالن تئاتر، محوطه پیاده روی، زمین بسکتبال، استخر، مجتمع ورزشی، سالنهای کامپیوتر، سالنهای آموزش زبان، آزمایشگاههای علوم، کارگاههای مهندسی‌ و اینترنت پرسرعت ۲۴ ساعته به صورت شبکه کابلی و بدون کابل است.

 
 
 

لازم به ذکر است کلیه دروس این دانشگاه مطابق با سیستم آموزش واحد انگلستان بوده و سیستم تدریس و ارزشیابی هر سه واحد (انگلستان، مالزی و چین) یکسان است. همچنین مدرک صادره از هر سه واحد دقیقا مشابه است. 

امتیاز ویژه تحصیل در دانشگاه ناتینگهام واحد مالزی، امکان انتقال به عنوان دانشجوی مهمان به واحد انگلستان و چین می باشد. بر این اساس دانشجو میتواند با پرداخت شهریه واحد مالزی، یک نیمسال در انگلستان یا چین به تحصیل بپردازد. همچنین دانشجویان میتوانند در سال دوم تقاضای انتقال دائم به انگلستان داشته باشند که با در صورت وجود ظرفیت برای رشته مورد نظر دانشجو به واحد انگلستان منتقل و شهریه این واحد را پرداخت خواهد کرد.

دانشجویان دوره های مهندسی در این دانشگاه از این امکان برخوردار هستند که با تحصیل در یک دوره ۴ ساله مدرک فوق لیسانس رشته های مربوطه را دریافت کنند. بر این اساس دانشجوی رشته مهندسی در پایان سال سوم مدرک BEng (کارشناسی مهندسی) و پایان سال چهارم مدرک MEng (کارشناسی ارشد مهندسی) را دریافت می نماید. دانشجویان رشته داروسازی نیز پس از ۴ سال تحصیل موفق به دریافت مدرک MPharm خواهند شد. این رشته ۲ سال در مالزی و ۲ سال در انگلستان (الزامی) برگزار خواهد شد. (اطلاعات بیشتر در مورد رشته داروسازی )

لازم به ذکر است دانشگاه ناتینگهام  برای تمام رشته ها و مقاطع تحصیلی مورد وزارت علوم تایید ایران بوده و گروه مالزی دات نت تنها نماینده این دانشگاه در ایران می باشد.


موقعیت دانشگاه


دانشگاه ناتینگهام انگلستان واحد مالزی

Jalan Broga, 43500 Semenyih, Selangor, Malaysia